چهارشنبه 5 تیر 1398
اولین جلسه

شورای حفاظت از منابع آب کشاورزی سال1398 به ریاست رحیم حیدری تشکیل شد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/07/12 10:25 بازدید: 284

اولین جلسه شورای حفاظت ازمنابع آب کشاورزی سال1398 به ریاست رحیم حیدری فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه با موضوع تجلیل از زحمت کشان آبرسانی زراعی در سال97 شروع و سپس در ادامه جلسه تمهید مقدمات و برنامه ریزی برای سال زراعی جدید برگزار شد .

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آستانه اشرفیه ؛ رحیم حیدری فرماندار آستانه اشرفیه در اولین جلسه شورای حفاطت ازمنابع آب زراعی سال 98 گفت : این جلسه اولا جلسه تجلیل و تکریم از زحمتکشان عرصه آبیاری زراعی در سال قبل می باشد و مقدمه ای برای برنامه ریزی سال زراعی پیش رو می باشد و تشکر کنیم از دوستان ایستاده در صف که مسئولین شهرستان در پیش برد مسائل و اهداف ما و شهرستان کمک می نمایند .

 

فرماندار آستانه اشرفیه در ادامه افزود : هر جایی که از قبل فکر کردیم یا پیش بینی و برنامه ریزی نمودیم موفق شدیم و بالعکس در هر مساله ای که منتظر ماندیم تا اتفاق حادث شود بعد اقدام نماییم آنجا ضربه خوردیم و ضرر نمودیم و نتیجه لازم را کسب نکردیم . در شهرستان سعی نمودیم کمترین مشکل و زحمت ایجاد نماییم از مسئولین استانی نیز سپاسگزارم که در هر موردی که به مسولین استان مراجعه گردید مشکلات و مسائل مرتفع شد یا راه حل برون رفت را به ما ارائه نمودند .

 

وی در ادامه با اشاره به سیل اخیر گفت : در مناطقی که دچار سیلاب شد غالبا در کنار نهرها و رودها بودند از این جهت که این رودها لایروبی نشده بودند و شاید اگر همت می کردند نهر ها و حریم آبراها حفظ و نگهداری می شد دیگر مردم دچار آسیب های مالی و روحی و روانی شود شاید مبلغی بعنوان بلاعوض پرداخت شود اما جبران ضربه روحی مردم آسیب دیده نخواهد گشت . به همین خاطر در این جلسه از دوستان مستقر در صف تشکر می نماییم چون این عزیزان هستند که باعث می گردند تصمیمات مدیران به ثمر برسد ، امید واریم در سال زراعی جدید موفق تر از سالیان قبل باشیم مانند امسال که الحمدالله که حتی یک متر از اراضی کشاورزان عزیز دچار سوخت و یا عدم حاصلخیزی نگردید و این در حالی است که 11 سال است دچار خشکسالی هستیم اما الحمدالله در سال زراعی که پشت سر گذاشتیم تنش آبی نداشتیم  .

 

رحیم حیدری گلرودباری در پایان با اشاره به لایروبی انهار گفت : برای کف تراشی و لایروبی استخر های طبیعی با تدبیر استاندار محترم تصمیماتی در سطح استان اتخاذ گردید که نیاز به صرف وقت طولانی برا ی دریافت مجوز نخواهیم داشت . ضمنا در هفته آینده جلسه دوم آب زراعی امسال را خواهیم داشت که با حضور دهیاران و دست اندرکاران کشاورزی بتوانیم بصورت کارگاهی و نشست های هم اندیشی منطقه به منطقه و روستا به روستا مشکلات احتمالی آبرسانی را بررسی و مدیریت و رفع نمائیم که این طرح در نوع خود شاید در استان اولین در نوع خود باشد .

 

دولت و ملت همدلی و همزبانی