چهارشنبه 24 مهر 1398
فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه:

باید مناطق قدیمی ساماندهی شوند تا یک شهر پیشرفت لازم را داشته باشد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/08/22 17:19 ویرایش : ‎1397/08/23 08:19 بازدید: 428

نشست تدوین برنامه اقدام جامع مشترک عملیاتی باز آفرینی شهری به ریاست رحیم حیدری فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه و با حضور منصور استادی معاون دفتر ستاد ملی بازآفرینی کشور ، کارشناسان اداره کل راه و شهرسازی ، دفتر امور شهری و دفتر فنی و عمرانی استانداری گیلان ، معاونین و کارشناسان فرمانداری ها ، شهرداران و روسای شوراهای اسلامی شهرستان های رشت ، بندرانزلی ، لنگرود و لاهیجان و آستانه اشرفیه صبح روز سه شنبه در سالن اجتماعات فرمانداری آستانه اشرفیه برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آستانه اشرفیه ؛ رحیم حیدری گلرودباری فرماندار آستانه‌اشرفیه در این نشست با بیان اینکه اگر می‌خواهیم یک شهر پیشرفت لازم را داشته باشد باید مناطق قدیمی ساماندهی شوند اظهار کرد: در بناهای تاریخی تنها هدف بازسازی است که باید ساختار آن آثار حفظ شود ولی در مناطق قدیمی به دلیل وجود بافت فرسوده و همچنین مشکلات دیگر باید ساماندهی انجام گیرد.

رحیم حیدری گلرودباری با اشاره به اینکه اگر مناطق فرسوده بازسازی نشوند در هنگام بحران با مشکل مواجه می‌شویم گفت: قابلیتهای بافت و مناطق فرسوده برای زمان خاص به خود طراحی‌ و قابلیت استفاده داشت و طبیعتا برای زمان فعلی کاربرد لازم را ندارد از جمله کوچه‌های باریک که در هنگام بحران دستگاه های امدادرسان نمی‌توانند کمکی به شهروندان و اهالی محله ها کنند.

وی ضمن تاکید بر ضرورت حفظ محلات شهرها و آداب ، فرهنگ و همبستگی مردم محلات با هم لازمه ساماندهی مناطق قدیمی را فراهم آوردن امکانات لازم دانست و تصریح کرد: یکی از اهداف مهم ستاد بازآفرینی شهری ساماندهی و فراهم آوردن امکانات لازم برای مناطق فرسوده است زیرا باید این مناطق به امکانات لازم برسند درغیراین صورت با مشکلات زیادی مواجه می‌شویم.

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه با اذعان به اینکه امکان بروز بسیاری از ناهنجاری‌های موجود در مناطق فرسوده افزود: در مناطق فرسوده به دلیل عدم برخورداری از امکانات لازم اتفاقات و ناهنجاری‌هایی رخ می دهد که اگر مشکلات رفع شود قطعاً روی کاهش ناهنجاری‌ها تاثیر خواهد گذاشت.

وی با تأکید بر اینکه برای فراهم آوردن امکانات لازم برای مناطق فرسوده حتماً باید شاخصه های آن مناطق را بدانیم گفت: برای انجام هر کاری اول باید اطلاعات کافی از آن موضوع داشته باشیم در مناطق فرسوده هم اگر می‌خواهیم به ساماندهی لازم برسند باید ببینیم محدودیت‌های آن منطقه چیست و در راستای توزیع عدالت در کشور به رفع آن بپردازیم.

گفتنی است در این نشست هر یک از مدیران و اعضای حاضر در رابطه با مسائل و مشکلات و موانع پیش رو راه های برون رفت از وضع موجود حوزه کاری خود به بحث و تبادل نظر پرداختند

 

 

گالری عکس مرتبط نشست باز آفرینی شهری
دولت و ملت همدلی و همزبانی