چهارشنبه 5 تیر 1398

جلسه کمیسیون نظارت بر سلاح و مهمات در فرمانداری برگزار شد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/10/19 14:09 بازدید: 234

صبح امروز جلسه کمیسیون نظارت بر سلاح و مهمات  به ریاست  فرماندار و با حضور اعضای ذیربط در فرمانداری برگزار شد .  

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آستانه اشرفیه : رحیم حیدری اسلحه ومهمات غیرمجاز را بستر ناامنی جامعه عنوان کرد و گفت : دست‌یابی به امنیت پایدار تنها در سایه همکاری عموم جامعه امکان پذیر خواهد بود چراکه هرجا نقش وحضور مردم پررنگ تر باشد، میزان موفقیت واثربخشی نیز بیشتر خواهد شد.

وی استفاده غیرمجاز و وجود سلاحهای غیرمجاز یکی ازآسیب های امنیتی است که قانون تکلیف استفاده کنندگان ونگهداری کننده را بخوبی مشخص نموده است.اگر ما خطرات ناشی از حمل و نگهداری سلاح و را به خوبی اطلاع رسانی نماییم مطمئناً در کنترل سلاح های غیرمجاز مفید خواهد بود.

نماینده عالی دولت در شهرستان افزود : در برخی از دوره‌ها به برخوردهای قهری بیشتر توجه میشد اما تجربه نشان داده است استفاده از مشارکت مردمی در کنار کمک دولت می‌تواند بیشترین کارآیی و اثربخشی را در مبارزه با معضلات اجتماعی از قبیل سرقت ، حمل سلاح و مهمات غیر مجاز و...  داشته باشد. می توان از طریق آموزش نهاد های آموزشی مانند  آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری عواقب ناشی از بزه های اجتماعی را توسط دانش آموزان به خانواده های آنان یادآور شد و گامی در جهت کاهش جرم در جامعه برداشت

دولت و ملت همدلی و همزبانی