جمعه 3 خرداد 1398
فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه ؛

انقلاب اسلامی کشور را از ذلت زمان شاهنشاهی به عزت امروز کشاند

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/11/21 01:10 ویرایش : ‎1397/11/21 01:41 بازدید: 130

روز گذشته فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه سخنران پیشین نمازجمعه آستانه اشرفیه بود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آستانه اشرفیه ؛مهندس رحیم حیدری در سخنرانی خود به مقایسه دوران بعد از انقلاب اسلامی و زمان حکومت پهلوی اشاره داشت و اظهار داشت : انقلاب اسلامی ریشه ای به بلندای تاریخ اسلام دارد . نظام مقدس جمهوری اسلامی بنا به اصل دوم قانون اساسی مقدمه ای برای تحقق آرمان های امامان معصوم (ع) است. 
وی قانون اساسی جمهوری اسلامی از برترین قوانین موجود در دنیا یاد کرد و تصریح کرد : در قانون اساسی از انتخاب عالی ترین فرد نظام یعنی مقام معظم رهبری (غیر مستقیم) تا انتخاب اعضای شورای روستا به دست مردم انجام می شود. در حالیکه در نظام پهلوی مناصب موروثی بود در پاره ای از اوقات یک کودک خردسال به عنوان پادشاه و تصمیم گیرنده یک کشور انتخاب میشد و مردم جایگاهی برای پیشبرد امورات خود نداشتند.
نماینده عالی دولت در شهرستان افزود : والاترین هدفی که مردم در سال ۵۷ برای آن جنگیدند آن بود که عزت ،کرامت و آزادی را به کشور بازگردانند. سیاست های رژیم گذشته اعتماد به نفس مردم را از آنان سلب کرده بود و تمام تلاششان جلب رضایت ومنافع آمریکا بود . در حال حاضر در روابط بین المللی حفظ منافع ملی و مردم ارجح است .
فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه ادامه داد : انقلاب اسلامی کشور را از ذلت آن زمان به عزت امروز کشاند. باید در حفظ آرمان های آن بکوشیم و ادامه دهنده راه شهدایی باشیم که در این راه به شهادت رسیدند. 
حیدری کار برای رضای خدا و جلب رضایتمندی مردم،ولایت فقیه و شایسته سالاری را سه اصل مهم انقلاب اسلامی دانست گفت : رویدادهایی که بعد از انقلاب اسلامی  در کشور به وقوع پیوست سبب شد استکبار جهانی به شدت از ایران هراس داشته باشد. این است که از همان ابتدای انقلاب آمریکا شروع به پیاده سازی توطئه های مختلف در کشور کرد. اما نظام مقدس جمهوری اسلامی با هدایت امام خمینی (ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری با صلابت به کار خود ادامه میدهد. آمریکا دست از توطئه و شیطنت بر نخواهد داشت و سعی می کند با آخرین تکنولوژی روز دنیا به کشور حمله کند. ما باید با همگرایی،همدلی و گوش فرادادن به توصیه های رهبری از این برهه حساس خارج شویم.
گفتنی است صبح روز جمعه ملاقات عمومی مردم با مسئولین نیز در مسجد جامع برگزارشد.
دولت و ملت همدلی و همزبانی