جمعه 3 خرداد 1398
در دهمین روز از دهه مبارک فجر؛

فاز اول میدان میوه و تره بار شهرستان آستانه اشرفیه به بهره برداری رسید

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/11/22 08:57 ویرایش : ‎1397/12/06 08:51 بازدید: 172

روز گذشته همزمان با دهمین روز از دهه مبارک فجر فاز اول میدان میوه و تره بار شهرستان آستانه اشرفیه با حضور فرماندار ، سید محمد احمدی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان و مدیران شهرستان به بهره برداری رسید.
 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آستانه اشرفیه ؛مهندس حیدری در مراسم افتتاح فاز اول میدان میوه و تره‌بار این شهرستان بابیان اینکه میدان میوه و تره‌بار آستانه‌اشرفیه به‌طور کامل توسط بخش خصوصی احداث می‌شود و این از ویژگی‌های ارزشمند این طرح است، گفت: ازجمله معضلات کشورها در بخش اقتصاد توزیع ناکارآمد و واسطه‌گری است و واسطه‌ها برای اینکه نقش خود را پررنگ‌تر کنند فضایی را بین تولیدکننده و مصرف‌کننده ایجاد می‌کنند و با ایجاد مشکلاتی حقوق تولیدکننده و مصرف‌کننده‌ها را به سود خود مصادره می‌کنند.

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه با احداث این میدان میوه و تره‌بار واسطه‌ها از میان حذف می‌شوند و یک مرکز تجاری برای عرضه مستقیم محصولات تولیدکننده در دسترس مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد، افزود: از طرف دیگر، این میدان از این حیث حائز اهمیت است که در مسیر گذری شهرهای اطراف قرار دارد و در شهرهای اطراف هم‌ میدانی با این ظرفیت، فضا و قدرت میدانی وجود ندارد.
عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در شهرستان آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه با احداث سردخانه و بازارهای فروش ماهی، برنج و... و توجه به نزدیکی دریای خزر و منطقه آزاد کاسپین، این میدان میوه تره‌بار از پتانسیل بالایی برای تبدیل‌شدن به یکی از قطب‌های اقتصادی گیلان برخوردار است، گفت: اگر همه مؤلفه‌ها را بکار گیریم و با بهره بردن از علم و دانش در مدیریت این مجموعه، می‌توانیم نگاهی هم به صادرات محصولات بومی منطقه داشته باشیم و در شکوفایی هر چه بیشتر اقتصاد کشور نقش مؤثری ایفا کنیم.

دولت و ملت همدلی و همزبانی