چهارشنبه 24 مهر 1398
فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه ؛

تبلیغات اسلامی خاک ریز خط مقدم عرصه فرهنگی است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/07/15 13:41 بازدید: 50

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه گفت: سازمان تبلیغات اسلامی عهده دار تحکیم باورهای دینی جوانان است به همین سبب خاک ریز خط مقدم عرصه فرهنگی قلمداد می شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آستانه اشرفیه؛ مهندس حیدری با بیان اینکه تبلیغات اسلامی دارای پنج محور مهم روحانیون، مبلغین، تشکل های مردم نهاد، فعالان قرآنی و فضای مجازی است اظهار داشت: این نهاد برای حفظ انقلاب اسلامی باید با برنامه ریزی دقیق عامل پیوند مردم با هریک از محورهای فوق باشد.
فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه با اشاره به ترویج فرهنگ دینی و مقابله با جنگ نرم اظهار داشت: دشمن در جنگ نرم می خواهد ناکارآمدی دین را جلوه دهد، از آنجایی که جنگ نرم یک جنگ فرهنگی است، باید با فعالیتهای فرهنگی و به دور از انفعال با آن برخورد کرد.
نماینده عالی دولت در شهرستان ابراز داشت: محافل فرهنگی، قرآنی در واقع اهتمام برای افزایش نگرش معنوی و ایجاد زمینه ارتقای سطح فرهنگ دینی، رفع ناهنجاری‌های روحی و روانی است که در نتیجه به رشد سلامت اجتماعی و فرهنگی جامعه می‌انجامد لذا ترویج مباحث دینی وظیفه همگان و به‌ویژه مسئولان فرهنگی شهرستان است.
مهندس حیدری با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر لزوم بهره‌مندی همه اقشار جامعه به‌ویژه جوانان، به مفاهیم قرآن کریم، ‌خاطرنشان کرد: پس از انقلاب اسلامی شاهد فراگیر شدن فعالیت‎های قرآنی در سطح جامعه به‌‌ویژه نسل نوجوان و جوان هستیم. در گام دوم انقلاب ضروری است دستگاه های مربوطه نسبت به تقویت و گسترش تعاملات فرهنگی در این شهرستان اهتمام ورزند.
فرماندار در پایان با اشاره به مخاطبان سازمان تبلیغات اسلامی تاکید کرد: نسل پرشور جوان سرمایه آینده کشور است و موج تهاجم فرهنگی و شبیخون فرهنگی دشمنان به صورت دائم درصدد ربودن عقاید پاک این نسل است که در اینباره تکنولوژی نیز در خدمت این افکار پلید قرار گرفته است. سازمان تبلیغات اسلامی مراقب نسل جوان کشور باشد، زیرا این نسل هدف اصلی دشمنان هستند و وسایل تبلیغی استکبار تلاش‌هایی برای ایجاد شبهات در این نسل دارند.

دولت و ملت همدلی و همزبانی